به سایت ما خوش آمدید . امیدوارم لحظات خوشی را درسایت ما سپری نمایید .

خوش آمدید

این توضیحات و عنوان از ویرایش قالب ، قابل تغییر است.

مکان تبلیغات شما

امکانات وب

پر مخاطب ها

  عضویت

  نام کاربري :
  رمز عبور :

   

   

  امتحانات خرداد را می‌توان آخرین پله از نردبان یک سال تحصیلی دانستپله‌ای که گذر از آن نتیجه‌ی زحمات یک‌ساله‌ای که داشته‌اید را مشخص خواهد کرداما موفقیت در امتحانات نهایی دوازدهم اهمیت بسیار بیشتری برای اغلب دانش‌آموزان دارداهمیت معدل این سال تحصیلی و تاثیر آن در نتیجه‌ی کنکور یکی از دلایل ویژه‌ی این توجه استنکات بسیاری برای موفق شدن در آزمون نهایی وجود داردبا این حال در این‌جا قصد داریم به‌طور ویژه به مبحثی بسیار مهم بپردازیم؛ منابع امتحان.

  لینک دانلود سوالات نهایی دوازدهم خرداد 1400 :

  https://p30konkor.com/%d8%a7%d9%85%d8%aa%d8%ad%d8%a7%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d9%88%d8%a7%d8%b2%d8%af%d9%87%d9%85-%d8%ae%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%af-%db%b1%db%b4%db%b0%db%b0/

   

  تاثیر منابع در موفقیت در امتحانات نهایی دوازدهم

  تعیین کردن و انتخاب منابع مناسب برای مطالعه تاثیر به‌سزایی در موفقیت در امتحانات نهایی دوازدهم دارندوقتی منابع خاصی را برای مطالعه تعیین می‌کنیم، می توانیم تمرکز ویژه‌ای بر آن‌ها داشته باشیم.

  این موضوع ما را از آشفتگی ذهنی و پرش بین کتاب‌ها و بسته‌های آموزشی مختلف نجات می‌دهدفراموش نکنید که روزهای امتحان دیگر زمان مناسبی برای جست‌وجوی منابع جدید نیستپس از همین حالا نسبت به یافتن این منابع و دسته‌بندی آن‌ها اقدام کنید.

   

  امتحانات نهایی دوازدهم را با منابع خوب موفقیت پشت سر بگذارید

  حال این سوال پیش می‌آید که چه منابعی برای موفق شدن در این امتحانات مناسبند؟ روی کدام منابع باید وقت بیشتری بگذاریم؟ از کدام منابع صرف‌نظر کنیم؟

  با داشتن پاسخ این سوالات خواهید توانست نقشه‌ی راه درستی پیش روی خود رسم کنیدنگاهی به قفسه‌ی کتاب‌های خود انداخته و ببینید چه جزوه‌ها و کتاب‌هایی داریدکدامشان واقعاً به‌دردتان نمی‌خورندکدام یک را برای امتحانان نهایی نیاز نخواهید داشت؟ چنین مواردی را از قفسه یا حتی از اتاق خود دور کنیدتا می‌توانید سرتان را خلوت و محدود به چند منبع با ارزش کنید.

   

  اما این منابع با ارزش کدامند؟

  منابع با ارزش امتحانات نهایی دوازدهم را بشناسید

  حال که با اهمیت انتخاب منابع مناسب برای موفقیت در امتحانات نهایی خرداد آشنا شدید، وقت انتخاب این منابع می‌رسدمنابع شما باید با توجه به روند هر آزمون تعیین شونددر زیر ما مهم‌ترین‌ها را در این بین به‌شما معرفی می‌کنیم.

   

  کتاب درسی مهم‌ترین منابع امتحانات نهایی خرداد

  اولین و حیاتی‌ترین منبع برای مطالعه پیش از یک امتحان، کتاب درسی‌ستفراموش نکنید که طراحان سوال تنها کتاب درسی را پیش روی خود دارندآن‌ها برای طرح کردن سوال به‌سراغ کتب کمک‌درسی موجود در بازار و جزوه‌های اساتید مختلف نمی‌روند.

  پس در قدم اول فراموش نکنید بیشترین زمان و تمرکز خود را تنها بر روی کتاب‌های درسی بگذاریدالبته این به‌آن‌معنا نیست که دیگر منابع را کنار بگذاریدمنظورمان این است که کتاب درسی باید مرجع شما باشدحال اگر در زمان مطالعه‌ی کتاب به مسئله‌ای برخوردید، می‌توانید آن را به کمک کتاب‌های کمک آموزشی حل کنید.

   

  کتاب‌های کمک درسی

  کتاب‌ها، جزوه‌ها، سی‌دی‌های آموزشی، فلش‌کارت‌ها و ... ابزاری برای ایجاد تنوع در هنگام مطالعه هستندهم‌چنین این ابزار به شما کمک می‌کنند تا برخی مباحث را بیشتر و بهتر درک کنید.

  وجود تکنیک‌های حل مسئله، جداول مفید، توصیه‌های مطالعاتی و ... در این کتاب‌ها به شما بسیار کمک خواهند کردبا وجود این تکرار می‌کنیم که شما باید از مجرای کتاب درسی به سمت این منابع هدایت شویدیعنی ابتدا مباحث را در کتاب درسی شناخته و سپس در این منابع به جست‌وجوی آن مباحث بپردازید.

   

  خلاصه‌نویسی

  دیگر منبعی که می‌تواند برای موفقیت در امتحانات نهایی دوازدهم برایتان مفید باشد، خلاصه‌نویسی استخلاصه‌نویسی می‌تواند جادو کند، اگر به‌درستی تهیه شده و مورد استفاده قرار گیرد.

  شما می‌توانید از همین حالا وقتی درس‌های خود را مرور می‌کنید از آن‌ها خلاصه‌برداری کنیداین خلاصه‌ها در اوقات مختلفی که امکان مطالعه وجود ندارد، ابزاری بی‌نظیر برای مرور دروس هستند.

   

  نمونه سوالات امتحانات نهایی دوازدهم

  اما منبع بسیار مهم دیگری که نمی‌توان از آن چشم‌پوشی کرد، نمونه سوالات سال‌های گذشته استاستفاده از نمونه سوالات چند مزیت بسیار مهم دارد.

  ·با شیوه‌ی طرح سوال در هر آزمون آشنا می‌شوید.

  ·نسبت به تعداد سوالات و بارم‌بندی آگاهی پیدا می‌کنید.

  ·مدت زمان نسبی هر امتحان را خواهید دانست.

  ·می‌توانید شرکت در امتحان را شبیه‌سازی کرده و تجربه کسب کنید.

  با مرور سوالات نهایی‌ای که در دوره‌های قبل معرفی شده‌اند، می‌توانید نقاط ضعف و قوت خود را بشناسیدفراموش نکنید که پیش از هر چیز سعی کنید سوالات را خودتان حل کنید. (در درس‌های محاسباتی)

  به‌ندرت به سراغ پاسخ سوالات برویدسوالات را حل کنید و اگر نتوانستید، دوباره مطالعه کنیدبرای مثال می‌توانید بخش‌به‌بخش کتاب را مطالعه کرده و سپس به سراغ سوالات آن بخش برویدهم‌چنین مطالعه‌ی کامل کتاب و پرداختن به کل سوالات نیز می‌تواند مفید باشدبه این ترتیب خواهید توانست ضعف‌های خود را شناخته و دوباره برای رفع آن‌ها مطالعه کنید.

   

  دیگر منابع مفید

  منابع مطالعه تنها جزوات و کتاب‌ها نیستندگاهی شما می‌توانید از افراد نیز به عنوان منابع خوبی استفاده کنیددوستان، معلمان خصوصی و ... را می‌توان به عنوان منابع کارآمدی معرفی کردزمان‌هایی که نمی‌توانید به کمک کتاب درسی یا جزوات خود موضوعی را درک کنید به سراغ چنین افرادی بروید.

  اینترنت منبع بسیار مهم دیگری‌ست که می‌تواند کمک به‌سزایی به شما کندبا یک جست‌وجوی ساده جواب بیشتر سوالات خود را خواهید یافت.

  دانلود برنامه امتحانات نهایی خرداد 1400 :

  https://canvas.uw.edu/eportfolios/62694/Final_exam

   

   

   

   

   

  حسین
  پنجشنبه 30 ارديبهشت 1400 - 22:34
  بازدید : 532
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:48
  بازدید : 548
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:47
  بازدید : 597
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:46
  بازدید : 518
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:45
  بازدید : 618
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:44
  بازدید : 526
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:43
  بازدید : 407
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:43
  بازدید : 547
  برچسب‌ها :

  حسین
  يکشنبه 12 ارديبهشت 1400 - 10:40
  بازدید : 520
  برچسب‌ها :

  حسین
  دوشنبه 6 ارديبهشت 1400 - 9:41
  بازدید : 468
  برچسب‌ها :

  آمار سایت

  آنلاین :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید هفته گذشته :
  بازدید ماه گذشته :
  بازدید سال گذشته :
  کل بازدید :
  تعداد کل مطالب : 61
  تعداد کل نظرات : 0

  خبرنامه